Ligue 1

PSG me 11 mungesa ndaj Lyon, i konfirmon Pochettino!

Paris Saint Germain  ka një mal me mungesa në sfidën ndaj Lyon për shkak të mungesave dhe mbi të gjitha Covid-19.  Trajneri Pochettino pak orë para ndeshjes ka publikuar listën e të grumbulluarve për këtë duel ku përveç mungesës së Messit dhe Neymar bien në sy edhe mungesat e Bernat, Danilo Pereira, Donnarumma, Di Maria, Draxler e Sergio Rico të cilët janë me Covid-19 ndërkohë që Hakimi, Diallo e Gueye janë të impenjuar në Kupën e Afrikës. 11 mungesa për një sfidë të rëndësishme por për një skuadër si PSG nuk janë shumë.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency