Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG mendon për rinovimet, ish-kampioni i botës bind drejtuesit

PSG dështoi përsëri në Champions League dhe drejtuesit kanë nisur të mendojnë për lëvizjet që do të bëjnë në merkaton e verës. Vazhdimësia e Mbappe, Messi dhe Neymar është në pikëpyetje.

Kampioni i Botës është në fundin e kontratës. Francezi duket i zhgënjyer nga mungesa e suksesit në arenën ndërkombëtare. Ndërkohë, braziliani është përfolur shumë muajt e fundit për një largim të mundshëm.

LEXO EDHE:

Megjithatë, në anën tjetër, më së shumti vëmendja do të jetë në mbrojtje, repart ku kampionët e Francës kanë probleme. Frenat e repartit të tërhequr në javët e fundit i mori Sergio Ramos. Spanjolli e ka lënë pas dëmtimin që e mbajti jashtë fushe për gati një vit dhe është kthyer në një lider në prapavijë.

Ish-kapiteni i Realit ishte ndër të paktët që bëri mirë në dy takimet e Champions League ndaj Bayern Munchen. Performanca e mbrojtësit 36-vjeçar i ka bindur drejtuesit që t’i ofrojnë rinovim dhe për një tjetër sezon.

Te PSG besojnë se pavarësisht viteve që ka mbi supe, Ramos mund të jetë i aftë për të dhënë kontributin e tij në nivele të larta. Afrimi i Milan Skriniar me parametra zero do e konsolidonte prapavijën e PSG, që duket se punën për ekipin e sezonit të ri e ka nisur nga mbrojtja, pika më e dobët.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...