Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

PSG mendon të zëvendësojë Mbappe me një tjetër yll!

Në pritje për të mësuar se cila do të jetë e ardhmja e Kylian Mbappe, nëse sulmuesi francez do të rinovojë apo do të largohet me parametër zero me destinacion të ri Realin e Madridit, drejtuesit e PSG dhe më konkretisht drejtori sportive Leonardo kanë nisur që tani nga puna për të gjetur pasuesin e mundshëm të Mbappe.

Një nga dëshirat e mëdha të drejtuesve të PSG është ylli egjiptian i Liverpool Mohamed Salah i cili është ende larg rinovimit të kontratës me klubin nga Anfield Road, pavarsisht ofertave të shumta që ka marrë nga The Reds. Salah kërkon një pagë faraonike dhe për kushte më të mira në aspketin financiar mund të vendosë edhe të largohet nga Liverpooli për t’iu bashkuar projektit të sheikëve nga Katari te PSG. Aktualisht në transfermarkt kartoni i Mo Salah vlerësohet 100 milionë euro.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...