Ligue 1

PSG ndalet ndaj Guingamp, e shpëton Cavani

Edinson Cavani me një dygolësh  i evitoi humbjen Paris Saint Germain në sfidën përmbyllëse të javës së 35-të të Ligue 1. Kryeqytetasit barazuan 2-2 në Parc des Princes ndaj Guingamp, skuadrës që drejtohet nga ish trajneri i tyre Koumbare. 2 golëshi i Cavanit mbajti gjallë shpresat e PSG për ta mbyllur kampionatin në kuotën e 100 pikëve, sepse aktualisht skuadra e Unai Emery ka 91 pikë dhe nëse fiton 3 ndeshjet e mbetura shkon në kuotën e 100 të tillave. Blas dhe Briand i dhanë epërsinë e dyfishtë Guingamp por Cavani me dy golat e tij shkoi në kuotën e 27 finalizimeve në kampionat duke mbyllur praktikisht edhe çështjen e Këpucës së Artë.

To Top