Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

PSG në telashe jo vetëm nga Mbappe, drejtori përgatit dorëheqjen!

Situata te PSG duket tejet e tensionuar, të paktën sipas asaj që raportojnë mediat më të mëdha europiane. Kështu, pasi po shtohen gjithnjë e më shumë zërat për një krisje të raportit mes Kylian Mbappe dhe drejtuesve të PSG, me sulmuesin që po kërkon largimin nga skuadra në merkato e janarit, tashmë kryeqytetasit marrin një tjetër goditje.

Kjo pasi këshilluesi sportiv i PSG, Luis Campos po mendon gjithnjë e më shumë për të paraqitur dorëheqjen. Campos duket i indinjuar nga fakti që në klub nuk respektohen hierarkitë ndërsa së fundmi, 58-vjeçari ka një raport të ndërlikuar me presidentin AL-Khelaifi dhe drejtorin sportiv Antonio Henrique.

Campos ka mbetur i pakënaqur me Henrique prej merkatos verore me drejtorin që nuk mundi të transferonte në Paris të gjithë objektivat e klubit. Kështu, pas mosmarrëveshjeve, Campos ndjehet i tradhëtuar nga klubi dhe është pranë dorëheqjes vetëm gjashtë muaj pasi u bë pjesë e parizienëve.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....