Ligue 1

PSG në telashe para startit të kampionatit, edhe Mbappe preket nga koronavirusi

Koronavirusi është shndërruar në një telash për klubin francez të Paris Saint Germain, pasi sot ka rezultuar pozitiv edhe ylli i skuadrës Kylian Mbappe, i cili bëhet kështu futbollisti i shtatë në skuadër, që preket nga Covid-19.

Lajmi u bë i ditur nga vetë klubi parizien, ndërsa Mbappe iu bashkua emrave të tjerë të prekur nga koronavirusi, si Neymar, Icardi, Marquinhos, Paredes, Di Maria dhe Navas, të cilët ishin që të gjithë me pushime në Ibiza.

Shtohen kështu telashet për trajnerin gjerman Thomas Tuchel, i cili po përgatit ndeshjen e parë të kampionatit, të programuar për më datën 10 shtator ndaj Lensit, e cila tani është vënë në dyshim nëse do zhvillohet apo jo.

Gjithsesi nëse vendoset që të luhet, do të jetë mjaft e vështirë për Paris Saint Germain, pasi thuajse të gjithë futbollistët e prekur nga koronavirusi, janë pjesë e formacionit bazë të skuadrës.

Vlen të theksohet se sulmuesi ishte në grumbullim me kombëtaren franceze, në pritje për të luajtur ndeshjen ndaj Kroacisë, por tani është larguar dhe është vendosur në karantinë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency