Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG ofron 200 mln € për dy “yjet” e Napolit, ADL: Shesim vetëm njërin

PSG nuk heq dorë nga Victor Osimhen dhe Kvicha Kvaratskhelia. Kampionët e Francës duan t’u dhurojnë tifozëve dy goditje të mëdha pas largimit të Kylian Mbappesë drejt Realit të Madridit.

Ndërkohë që me valixhe gati është edhe Kolo Muani. Corriere dello Sport raporton se drejtuesit e PSG-së kanë ofruar 200 mln euro për kartonët e dy “yjeve” të Napolit.

Propozim që është refuzuar menjëherë nga Napoli, që u ka bërë të ditur francezëve se në merkato ndodhet vetëm sulmuesi nigerian.

Lexo edhe: 

Kvara cilësohet i pashitshëm nga presidenti De Laurentiis dhe trajneri Conte, ndërkohë që duket sikur janë ndarë rrugët me Osimhen.

Afrikani ëndërron Premier League, por edhe destinacioni PSG është i pranueshëm. Me Napolin që është gati ta lërë të lirë 25-vjeçarin edhe për një shumë më të vogël se klauzola prej 130 mln eurosh.

Për të nisur më pas sulmin drejt Romelu Lukakut, futbollistit të preferuar të trajnerit Antonio Conte.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...