Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG përgatit ofertën e dytë për të bindur Lionel Messin

Zyrtarët e Paris Saint-Germain janë duke finalizuar ofertën e dytë që do t’i paraqesin Lionel Messit për të rinovuar kontratën e tij, e cila skadon në fund të këtij sezoni.

Sipas “El Mundo Deportivos”, emiri i Katarit, Tamim Bin Hamad Al Thani, ka dhënë urdhër që të paraqitet një propozim i ri për të siguruar vazhdimësinë e “yllit” argjentinas në Paris.

PSG po kalon një periudhë të vështirë pasi u eliminua nga Champions League, një trofe që është përpjekur ta fitojë në 10 vitet e fundit. Edhe pse kishin një sulm me Messin, Mbappé dhe Neymar, kjo nuk mjaftoi për të kaluar Bayernin.

Gjatë ndeshjeve kundër Bayernit, drejtori sportiv Luís Campos, i paraqiti propozimin e parë menaxherit, njëkohësisht  babait të lojtarit, Jorge Messi. Mirëpo, propozimi nuk i ka pëlqyer Lionel Messit, veçanërisht për sa i përket projektit sportiv, sepse, nuk e ka të qartë.

Lexo edhe:

Prioriteti i Messit është fitimi i titujve dhe jo një kontratë e mirë. Që të ndodhë kjo, Parisi duhet të kenë një skuadër të mirë. Në takimin e parë, Jorge Messi nuk mori garancitë e nevojshme se kjo do të ndodhte.

Tani, PSG po ristrukturon të gjithë politikën e blerjeve për të pasur një projekt të aftë për të fituar Championsin, diçka që Messi e konsideron thelbësore.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...