Ligue 1

PSG përshëndet Buffonin, 40-vjeçari në pritje të ofertave të tjera

Aventura e Giggi Buffon me Paris Saint Germain ka përfunduar pas vetëm një viti, pasi palët nuk ranë dakord që të rinovonin kontratën e nënshkruar verën e kaluar.

Ka qenë vetë klubi francez, që nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka falënderuar portierin legjendar italian, që veshi fanellën e tyre për një sezon.

Tani Buffon është pa skuadër, por ndonëse në moshën 40-vjeçare, nuk ka ndërmend të tërhiqet nga futbolli dhe është gati të dëgjojë oferta të tjera nga Italia ose Europa.

Kujtojmë që vendimin për të mos rinovuar, e mori vetë Buffon, pasi kuptoi se trajneri Tuchel do të hiqte dorë nga “turn over”-i mes portierëve dhe do t’i besonte vetëm Areolës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency