Ligue 1

PSG pëson humbjen e parë, Tuchel kriset me drejtorin sportiv!

Që Paris Saint Germain të pësonte humbjen e parë në këtë sezon të Ligue 1 duhej të vinte ndeshja ndaj Olympique Lyon. Skuadra e Bruno Genesios është padiskutim macja e zezë e parizienëve në këto vitet e fundit pasi në 4 transfertat e fundit në fushën e Lyonit në kampionat PSG është mundur 3 herë. Pa Neymar dhe Verratin të dëmtuar, pa Rabiot që nuk ka pranuar të rinovojë dhe është nxjerrë jashtë skuadre por edhe me blerjen më të re të mesfushës Leandro Paredes në stol, Parisi u mposht 2-1 me përmbysje nga Lyon. Golit të shpejtë të Di Marias pas asistit të Draxler iu kundërpërgjigjën Dembele dhe Fekir me penallti në fillimin e pjesës së dytë. Lyon mori një fitore shumë të rëndësishme në garën për një vend në Champions League sezonin e ardhshëm. Ndërkohë që parizienëve nuk u prish shumë punë kjo humbje megjithatë në fund të sfidës trajneri Thomas Tuchel ka thumbuar drejtorin sportiv Antero Henrique i cili nuk i plotësoi kërkesat që kishte në merkaton e dimrit, me gjermanin që kërkonte me çdo kusht në skaudër një mesfushor shkatërrues pasi aktualisht këtë rol në ekip po e mbulon një qëndërmbrojtës si Marquinhos.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency