Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG piketon sulmuesin e Arsenalit

Balogun 'mesazh' Interit
Balogun 'mesazh' Interit

Folarin Balogun, lojtari në pronësi të Arsenal, i cili po spikat me aventurën e tij te Reims, kërkohet nga Paris Saint Germain. Sipas medieve franceze, parizienët e shohin 21-vjeçarin si një objektiv për repartin e sulmit.

Balogun këtë sezon në Francë ka shënuar 18 gola në 31 paraqitje me Reims dhe kaq ka mjaftuar që të jetë në shënjestrën e merkatos së disa prej klubeve më të mëdha europiane.

Interes për të kanë shfaqur edhe disa klube nga Spanja dhe Italia, por gjithçka do të varet nga Arsenali. “Topçinjtë” po mendojnë të kthejnë Balogun në Londër pas këtij sezoni. Ndërsa alternativa tjetër është që Balogun të lërë Arsenal për vlerën 30 milionë eurove.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...