Ligue 1

PSG po mendon të largohet nga Parc Des Princes

Klubi i Paris Saint-Germain prej disa kohësh është në bisedime me bashkinë e Parisit për blerjen e Parc des Princes.

Por çmimi i kërkuar konsiderohet shumë i lartë (350 milionë euro), aq sa drejtuesit mendojnë ta lënë atë dhe të kalojnë në Stade de France.

Hipoteza e ndërtimit të një stadiumi të ri është gjithashtu një alternativë.

“Ne duam të gjejmë një marrëveshje të arsyeshme, por sot komuna e Parisit është në një ‘planet’ tjetër”,-thanë burimet e klubit të raportuara nga “L’Equipe”.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency