Merkato

PSG propozon shkëmbimin Paredes-Pjaniç, por boshnjaku ëndërron Barcelonën

Miralem Pjanic nuk është regjisori ideal për skuadrën e Maurizio Sarrit dhe pritet të lërë Juventusin këtë verë, ndërsa së fundi në garë për shërbimet e tij është futur edhe Paris Saint Germain.

Klubi kampion i Francës ka ofruar një shkëmbim kokë më kokë mes boshnjakut dhe mesfushorit argjentinas Paredes, një element ky që vlerësohet nga trajneri i Juventusit si i përshtatshëm për të luajtur para mbrojtjes.

Megjithatë problem mbetet vullneti i Miralem Pjanic, që e ka bërë të qartë se do të largohet nga Torino vetëm nëse do t’i krijohet mundësia për t’iu bashkua Barcelonës, ndërsa pak ditë më parë menaxheri i boshnjakut pranoi se futbollisti është një fans i katalanëve.

“Miralem është një fans i Barcelonës dhe nuk humb asnjë ndeshje të tyre, pasi pëlqen shumë stilin e lojës që ata ushtrojnë. Ai ka nëj talent dhe eksperiencë të mjaftueshme, që i mundëson të luajë në çdo skuadër në planet, por ëndrra e Mire është të veshë fanellën e Barcelonës”, deklaroi Adis Junuzovic, menaxheri i futbollistit boshnjak.

Katalanët negociojnë prej javësh me Juventusin për të marrë shërbimet e Pjanic, por synimi është që të mos shpenzojnë para dhe ta marrin boshnjakun në shkëmbim me ndonjë futbollist tjetër.

Emri i ofruar dhe i pëlqyer edhe nga Juve, është ai i brazilianit Arthur, por ky i fundit nuk duket ende i bindur për të lënë Barcelonën dhe për t’iu bashkuar bardhezinjve në Torino, pasi dëshiron të luajë shanset e tij në “Camp Nou”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency