Futboll

PSG rikthehet në gjurmët e Patrick Schick

Patrick Schick përfundon nën orbitën e Paris Saint Germain. Drejtuesit francez, rikthehen fuqishëm në garën për kartonin e sulmuesit, i cili ndiqet edhe nga skuadra e Interit. Sipas mediave franceze, klubi i drejtuar nga trajneri Unai Emery ka nisur bisedimet me drejtuesit italian dhe janë gati t’i prezantojnë atyre një ofertë zyrate për futbollistin. Për momentin presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero dëshiron ta mbajë edhe një vit lojtarin, për të vlerësuar më pas ofertat që do të vijnë në drejtim të tij.

To Top