Ligue 1

PSG rinovon me Areolën, gati kontrata e re për një tjetër yll

Duket se Gianluigi Buffon nuk ka ndërmend të tërhiqet as në qershorin e ardhshëm. Sipas mediave italiane, portieri i Paris Saint-Germain, do të firmosë në ditët e ardhshme rinovimin e kontratës me francezët, që e lidhte me klubin deri në fund të sezonit.

Në rrjetin social Twitter, kampionët e Francës kanë pasqyruar një deklaratë të Buffon, ku italiani deklaron se PSG do të jetë ekipi i tij i fundit dhe ai do ta mbyllë karrierën në një skuadër të niveleve të larta, ashtu siç e ka nisur. Ky është klubi i tretë në karrierën e 40-vjeçarit, pas përvojave me Parmën dhe Juventus, ku dhe shkëlqeu me pritjet e tij.

Ndërkohë, është tashmë zyrtare që PSG ka rinovuar marrëveshjen me një tjetër portier, Alphonse Areola, deri në vitin 2023. Ky lajm është konfirmuar nga rrjetet sociale të parizienëve. Francezi është ai që po alternohet me Buffon gjatë ndeshjeve të këtij sezoni, por kontrata e tij e mëparshme përfundonte në qershor.

Flitej gjithashtu se kishte një interesim të Napolit për Areolan, por 25-vjeçari vendosi të rinovojë me kryeqytetasit edhe për 4 vite e gjysmë. Një nga personat më të kënaqur për këtë marrëveshje me siguri është edhe Thomas Tuchel, i cili jo pak herë nuk i ka kursyer lëvdatat për portierin e ri francez.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency