Ligue 1

PSG shkarkon trajnerin Tuchel, dy emra favoritë për ta pasuar

Aventura e Thomas Tuchel në stolin e Paris Saint Germain ka marrë fund paraditen e sotme, me klubin kampion të Francës që ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e trajnerit gjerman, vetëm pak orë pas fitores me rezultatin e thellë 4-0 ndaj Strasburgut.

Pavarësisht se skuadra është në vendin e tretë në kampionat, vetëm dy pikë larg kreut dhe ka siguruar kalimin në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampionëve, Tuchel nuk ia ka dalë të ruajë vendin e punës në pankinën e PSG-së.

Marrëdhëniet e tij me drejtuesit e klubit dhe kryesisht brazilianin Leonardo, nuk kanë qenë aspak të mira, gjë që është reflektuar edhe në deklaratat publike mes palëve, ndaj divorci pritej prej disa javësh, por erdhi pikërisht sot.

Tashmë 47-vjeçar, Thomas Tuchel u ul në stolin e Paris Saint Germain në maj të 2018-ës, për të zëvendësuar spanjollin Unai Emery dhe gjatë dy sezoneve të plota, arriti të fitojë dy tituj kampion në Francë dhe të çojë skuadrën deri në finalen e Ligës së Kampionëve në sezonin që lamë pas, ku humbi me rezultatin minimal 1-0.

Sipas mediave franceze, argjentinasi Maurizio Pocchetino dhe italiani Massimiliano Allegri janë emrat favoritë për të marrë vendin e Tuchel në stolin e PSG-së.

Së fundi Leonardo ka kontaktuar me të dy trajnerët, por në orët e ardhshme do të mësohet se cili është i përzgjedhuri për të stërvitur Neymarin me shokë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency