Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

PSG “shpëton” edhe zyrtarisht nga trajneri argjentinas

Pochettino me sytë nga Italia për sulmin
Pochettino me sytë nga Italia për sulmin

Tani ndarja është edhe zyrtare: Mauricio Pochettino nuk është më trajner i Paris Saint-Germain. Klubi parizien ka njoftuar në rrjetet sociale shkëputjen e marrëdhënieve kontraktuale me trajnerin argjentinas:

“Paris Saint-Germain konfirmon se Mauricio Pochettino ka përfunduar rolin e tij në klub. Klubi falënderon Mauricio Pochettinon dhe stafin e tij për punën e bërë dhe u uron më të mirën për të ardhmen “.

Pochettino mbërriti në Paris në janar 2021 për të zëvendësuar Tuchelin. Në krye të parizienëve ish-trajneri i Tottenhamit fitoi një kampionat, një Kupë France dhe një Superkupë të Francës. Gjethsesi, puna e tij u konsiderua e pamjaftueshme nga zhgënjimet e hidhura në Champions League.

Statistikat e tij në stolin e PSG-së janë: 55 fitore, 13 barazime dhe 15 humbje. Vendin e lënë bosh nga Pochettino pritet ta marrë Cristophe Galtier.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...