Merkato

PSG s’ndalet në merkato, sulm për Theo Hernandez e Pogba

PSG ka monopolizuar këtë sezon veror të merkatos. Jo më kot konsiderohet i vetmi klub që nuk po vuan krizën ekonomike të kushtëzuar nga pandemia e Covid-19, të paktën nëse shikon përforcimet që ka bërë klubi i Emirit të Katarit.

Për më tepër, PSG as që ka ndër mend të ndalet dhe sipas të përditshmes spanjolle As, pas afrimeve ekselente si Wijnaldum, Hakimi, Sergio Ramos e Donnarumma është gati të hidhet në sulm edhe për Theo Hernandez dhe Paul Pogba.

Hernandez nuk dëshiron të lërë Milanin, ku vetëm pak muaj më parë rinovoi kontratën duke e zgjatur deri në vitin 2025, por transferimi në Paris, në Ligue 1, do ti jepte mundësinë për tu vënë në vitrinë në nivel kombëtar, dhe për të fituar një ftesë aq të shumëpritur nga trajneri i Francës Didier Deschamps.

Krejt ndryshe është situata për Paul Pogba, Mesfushori nuk ka rinovuar me Manchester United ku i skadon kontrata verën e ardhshme, largimi i tij është pothuajse i sigurt sidomos pas deklaratave të menaxherit Mino Raiola, dhe vetë lojtari ka bërë të ditur se nuk do të qëndrojë në “Old Trafford”.

Këto kohë është folur shumë për Juventusin që ëndërron ta risjellë në Torino, por sipas burimeve spanjolle, PSG e ka seriozisht dhe përveç aspektit ekonomik mund të favorizohet edhe nga fakti se me transferimin aty Pogba ka mundësinë që të luajë në qytetin e tij të lindjes, Parisin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency