Featured

PSG-Tottenham “shkëmbejnë” trajnerët? Në Francë e bëjnë fakt kalimin e Contes në Paris  

Paris Saint-Germain po finalizon shkarkimin e Mauricio Pochettino dhe do të konsiderojë trajnerin e Tottenham, Antonio Conte si pretendent për ta zëvendësuar atë.

Drejtuesit e PSG-së janë të bindur për largimin e argjentinasit nga drejtimi i skuadrës, pasi ky i fundit zhgënjeu me ecurinë në Champions League, duke u elimiuar që në raundin e 1/8-ave.

Skuadra e yjeve që klubi i ofroi trajnerit nuk dha rezultat dhe qëllimi i këtij sezoni, që ishte trofeu i Champions League nuk u arrit dhe për eliminimin nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube, parizienët kanë fajësuar Pochettinon, të cilin duan ta largojnë në përfundim të sezonit, pavarësisht se riktheu titullin e Ligue 1, dhe ndonëse kontrata i përfundon në verë të 2023-shit.

Sipas raportimeve në Francë parizienët po synojnë të afrojnë Conten, i cili aktualisht është nën kontratë me Tottenham deri më 30 qershor të 2023-shit.

Megjithatë një kalim i mundshëm i italianit në Paris do të hapte rrugët për rikthimin e Pochettinos në Premier League, pikësisht te skuadra që tashmë drejtohet nga Conte.

Presidenti i “Spurs”, Daniel Levy raportohet nga mediet britanike se po bisedon ‘pandërprerë’ me Mauricio Pochettino, pasi lajmet e fundit thonë se ish-trajneri i Spurs do të shkarkohet nga Paris Saint-Germain.

Kjo do të nënkuptonte një formë “shkëmbimi” të trajnerëve mes PSG-së dhe Tottenham, por vlen të theksohet se deri më tani nga asnjë prej klubeve në fjalë nuk ka reagime zyrtare në lidhje me këto lajme.

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency