Ligue 1

PSG vuan ndaj Metz, por në fund e nderon Draxler

Fitore e vuajtur, por që tregon karakter, e Paris Saint Germain ndaj Metz për javën e tretë të Ligue 1. Skuadra e Thomas Thuchel, pa emra të tillë në dispozicion si Mbappe (i karantinuar), Neymar, Kurzaëa e Paredes, ia doli “in extremis” të merrte pikët e para në këtë sezon të ri në minutat shtesë, falë golit të shënuar nga gjermani Julian Draxler, i cili në këtë rast pati edhe “bashkëpunimin” e portierit mik, i cili ndërhyrjen e tij e ktheu në asist për kundërshtarin, që nuk gaboi në mundësinë që iu dhe me kokë.

Rezultoi një sfidë e vështirë, ndryshe nga ç’ishte parashikuar ndaj Metz, që nga minuta e 65-të luajti në superioritet numerik pas ndëshkimit të Diallo me kartonin e dytë të kuq.

U krijua përshtypja që PSG do të merte zhgënjimin e radhës, por shpëtimi erdhi nga Draxler, që ndoqi aksionin dhe shfrytëzoi një gabim të portierit, për t’i dhënë fitoren e parë në kampionat ekipit kampion të Francës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency