Ligue 1

PSG zhgënjen pa Neymarin, goli i Mbappesë nuk mjafton ndaj Dijonit

Humbje e papritur e PSG në fushën e Dijonit në ndeshjen hapëse të javës së 12 të Ligue 1. Duket se mungesa e Neymarit duket se ndikoi drejtpërdrejt në lojën e skuadrës së drejtuar nga Thomas Thuchel, që edhe pse kaloi e para në epërsi me Mbappe në minutën 19-të, në fund doli e humbur nga kjo transfertë pasi Chouiar në fund të pjesës së parë dhe Cadiz në fillim të fraksionit të dytë përmbysën situatën në favor të vendasve.

As aktivizimi i Kurzawas, Cavanit dhe Draxlerit nuk bënë efekt, pasi rezultati nuk ndryshoi në minutat e mbetura.

Gjithsesi, kjo humbje nuk e cënon objektivin e PSG-së për titullin kampion, pasi vazhdojnë të kryesojë me 27 pikë, 8 më shumë se Nantes e vendit të dytë. E çuditshme, por e vërtetë, Dijoni me këtë sukses la vendin e fundit, duke parakaluar në renditje Nimes dhe Metz.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency