Ligue 1

PSG zyrtarizon më në fund shkarkimin e Thuchelit, gati Pochettino

PSG shkarkon e shkarkon zyrtarisht nga detyra trajnerin gjerman Thomas Tuchel. Të enjten e kaluar mediet në mbarë botën publikuan lajmin për largimin e 47-vjeçarit, pavarësisht suksesit 4-0 ndaj Strasbourgut, ndërsa sot klubi parisien e ka zyrtarizuar vendimin nëpërmjet një deklarate. Kjo nënkupton që emërimi i Mauricio Pochettinos si trajneri i ri i ekipit kryeqytetas është çështje kohë, pasi klubi parisien e kishte kontaktuar trajnerin argjentinas (i cili ishte gjithashtu ka qenë lojtar i PSG midis viteve 2001 dhe 2003) për të marrë vendin e lënë bosh nga Tuchel.

Tashmë janë duke u finalizuar detajet e marrëveshjes ekonomike dhe kohëzgjatja e kontratës me ish-teknikun e Tottenhamit, Southamptonit dhe Espanyolit, i cili pritet të debutojë në krye të PSG-së më 6 janar, në stadiumin e Saint-Étienne. Nasser Al-Khelaïfi, presidenti i klubit, rezervoi këto fjalë për trajnerin gjerman:

“Do të doja të falënderoja Thomas Tuchelin dhe stafin e tij për gjithçka i kanë dhënë klubit. Ai ka hedhur shumë energji dhe pasion në punën e tij dhe do të kujtojmë kohërat e mira që kemi ndarë së bashku. I uroj më të mirën për të ardhmen!”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency