Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

PSV dhe Ajax fitojnë në transfertë, diferenca mbetet 1 pikë

PSV Eindhoveni ruajti kryesimin në Eredivisie edhe pas javës së 19-të. Skuadra e drejtuar nga gjermani Robert Schmidt fitoi 0-1 në transfertë përballë Groningenit falë golit të shënuar nga Mario Gotze që në minutën e 10-të. Për PSV-në ky ishte suksesi i pesë radhazi në elitën e futbollit holandez.

Më herët, Ajaxi i Amsterdamit fitoi 0-3 në fushën e Utrechtit, duk e mbyllur sfidën që në pjesën e parë. Antony shënoi golin e parë të sfidës që në minutën e pestë, më pas realizoi Brobbey dy herë në minutat 19’ dhe 45+2’, në të dy rastet i shërbyer nga Tadic.

Diferenca mes dy rivalëve të Eredivisies mbetet vetëm një pikë, (46 PSV, 45 Ajaxi).  

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...