Eredivisie

PSV dhe Feyenoordi ndajnë pikët në “Philips Stadion”

Mbyllet në barazim 1-1 sfida më e rëndësishme e javës së 25-të të Eredivisie mes PSV Eindhovenit dhe Feyenoordin. Në “Philips Stadion” të Eindhovenit luhej një sfidë direkte për vendin e tretë, por jo vetëm, sepse diferenca me Ajaxin kryesues nuk i përjashtonte nga gara të dyja skuadrat, që ndaheshin nga vetëm një pikë. Rezultati përfundimtar nuk kënaqi asnjërën palë.

Sa i përket kronikës, u luajt një sfidë e hapur, me pjesën e parë që u mbyll në avantazh të Feyenoordit me gol të Botteghin. Skuadra e drejtuar një emër i madh i futbollit holandez si Dik Advokaat, nuk arriti ta administronte epërsinë, pasi sapo nisi fraksioni i dytë Gakpo barazoi 1-1, rezultat që nuk ndryshoi gjatë gjithë pjesës së dytë. PSV mbetet në vendin e tretë me 47 pikë, ndërsa Feyenordi ndjek me vetëm një pikë më pak.

Në takimin tjetë të kësaj të diele, Waalwijk fitoi 2 – 1 përballë Utrechtit.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency