Eredivisie

PSV, gati të zyrtarizojë trajnerin e ri, ish-sulmuesin e famshëm holandez

Ruud van Nistelrooy do të zyrtarizohet si trajner i ekipit të parë të PSV Eindhoveit javën e ardhshme, ka raportuar “Voetbal International”. Megjithatë, ai nuk do ta marrë menjëherë detyrën, por sapo të përfundojë sezonit.

Sipas të njëjtave informacione, Fred Rutten do të jetë ndihmësi i tij dhe një rol në staf do të ketë edhe Guus Hiddink, tashmë i dalë në pension (si trajner) në vitin 2021.

Van Nistelrooy do të pasojë Roger Schmidt, trajnerin aktual, të cilit kontrata i përfundon këtë verë dhe tashmë ka bërë të ditur se nuk do ta rinovojë. Van Nisteltroy, ish-sulmues i skuadrave të mëdha si Real Madrid apo Manchester United po stërviste Jong PSV, filialin e skuadrës së Eindhovenit, dhe megjithëse muaj më parë nuk dukej gati për të marrë drejtimin e skuadrës që parë, situata e tij ka ndryshuar.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency