Eredivisie

PSV-ja pragmatiste, mjafton një gol për të “thyer” Spartën

Si rrallëherë në Eredivisie PSV Eindhoven për vetëm një ndeshje bëri skuadrën cinike duke shënuar vetëm një gol në portën e Spartës së Roterdamit për të marrë fitoren e 10-t radhazi dhe gjithashtu një tre pikësh me shumë vlera që ja bën më të thjeshtë misionin për të fituar titullin në Holandë, skuadrës së Philip Cocu. Në Philips Stadion mjaftoi një gol i sulmuesit Luke De Jong që ardhur në fushë nga stoli në të 52-tën shënoi golin që e çoi në 10 pikë avantazhin e PSV-së ndaj Ajaxit në renditje. Megjithatë skuadra që ndjek më afër formacionin nga Eindhoveni është Azeta Alkmaar që regjistroi suksesin e 6-t rresht pasi triumfoi 0-2 në transfertën e Venlos. AZ pozicionohet e dyta në renditje me 31 pikë dhe ka 8 pikë më pak se PSV-ja që po zhvillon një kampionat fantastik deri tani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency