Eredivisie

PSV-ja rikthehet te fitorja me goleadë!

Fitore spektakolare e PSV Eindhoven në javën e 17-të të Eredivisies me skuadrën e trajnerit Roger Schmitd që hodhi menjëherë pas krahëve disfatën ndaj AZ Alkmaar duke triumfuar me rezultatin 3-5 në transfertën e Rotterdamit ndaj Spartas. Goli i shpejtë i Smeets pas vetëm 4 mintuash ishte thjeshtë një iluzion për Spartan pasi që nga ky moment sfida foli e gjitha për miqtë që shënuan 4-herë. Braziliani i talentuar Mauro Junior barazoi rezultatin në pjesën e parë ndërsa në fillimin e së dytës Malen dhe Madueke i çuan shifrat në 1-3. Fitoren e skuadrës nga Eindhoveni e vulosi mbrojtësi gjerman Philip Max me golin e 1-4 në minutën e 71-të, por vendasit nuk u dorëzuan dhe në minutat 75 dhe 87 realizuan dy herë me Gravenberch dhe Kharchouch me penallti duke rihapur sfidën për vetëm pak çaste, pasi në minutat shtesë Malen shënoi edhe të 5-in për PSV-në që falë këtij suksesi u ngjit në kuotën e 37 pikëve, 1 më pak se Ajaxi kryesues që do të zbresë në fushë të dielën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency