Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

PSV nuk i ndahet talenteve, gjen pasuesin e Gotze-s dhe firmos për 5 sezone

Xavi Simons është zyrtarisht lojtari më i ri i PSV-së. Vetëm pak ditë më parë, PSG konfirmoi rinovimin e kontratës me lojtarin, por gjërat ndryshuan në orët e fundit, pasi Simons ishte projektuar të ishte pjesë e skuadrës së parë, por tani do të jetë shumë kilomentra larg Parisit.

19-vjeçari i talentuar është larguar përfundimisht nga kampionët e Francës, me mesfushorin i cili tashmë do të provojë një eksperiencë të re, në Holandë, ku projektohet të marrë një rol të rëndësishëm në skuadër.

Simons konsiderohet një lojtar me perspektiv dhe shumë të ardhme, pavarësisht minutazhit të pakët që mori te PSG, pasi në dy sezone numëron vetëm 11 ndeshje, pak minuta dhe asnjë gol të shënuar.

Pas largimit të Mario Gotze, drejtuesit e PSV-së nuk kanë humbur kohë duke sjellë në Eindhoven 19-vjeçarin, I cili ka firmosur për pesë sezone dhe pritet të gjejë “habitatin” e duhur për të treguar vlerat e tij.

Simons konsiderohet një lojtar me perspektiv dhe shumë të ardhme, pavarësisht minutazhit të pakët që mori te PSG, pasi në dy sezone numëron vetëm 11 ndeshje dhe asnjë gol të shënuar. Kështu Simons do të rikthehet në vendlindjen e tij, ndërsa do të luajë për rivalët e qytetit të tij, pasi talenti ka lindur në Amsterdam.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...