Eredivisie

PSV-ja vazhdon marshimin, fiton Ajaxi, shkëlqen Kluivert Jr

PSV Eindhoven nuk di më të ndalet në Eredivisie. Skuadra e Philip Cocu regjistroi suksesin e 9-t radhazi në Holandë pasi triumfoi me rezultatin e ngushtë 2-1 në transfertën ndaj Excelsior. Eindhoven ruajti avantazhin prej 8 pikësh në renditje ndaj Ajaxit dhe Azeta Alkmaar, teksa kryeson bindshëm kampionatin. Autogoli i Mattheij dhe finalizimi i Lozanos në pjesën e parë i dhanë avantazhin e dyfishtë PSV-së. Në fraksionin e dytë vendasit e Excelsior ngushtuan përkohësisht shifrat në 1-2 me golin e Koolwijk por vetëm kaq pasi miqtë arritën të regjistronin fitoren e radhës. Tjetër fitore e thellë për Ajaxin që në Amsterdam mposhti 5-1 me përmbysje Rodën për meritë edhe të Justin Kluivert, djalit të Patrick Kluviert i cili shkëlqeu me një tregolësh. Rrugën e rrjetës për Ajaxin e gjetën edhe Dolberg e Van de Beek.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency