Premier League

Publikohet 11-shja e muajit, më i miri është Sane

Leroy Sane po kalon një moment të mrekullueshëm sportive te skuadra e Manchester City-t. Djaloshi i ardhur nga Schalke 04, po shpërblen më së miri besimin e Pep Guardiolës dhe me lojën e tij është kthyer në një protagonist i sukseseve të skuadrës.

Sane është zgjedhur lojtari i muajit nga WhoScored.com dhe sigurisht pjesë e 11-shes më të mirë. Në formacionin e muajit të Premier League bëjnë pjesë 3 futbollistë të Manchester City-t, 3 të Arsenalit, 2 të Chelsea-t dhe Tottenham, Burnley e Leicester, përfaqësohen me nga 1 lojtar.

To Top