Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Publikohet edhe video, McGregor e akuzojnë për sulm seksual

Connor McGregor, luftëtari i famshëm i UFC ka përfunduar së fundmi i akuzuar për ngacmim seksual. Ngjarja ka ndodhur në ndeshjen e katërt finale të NBA mes Miami Heat dhe Denver Nuggets, me një video të publikuar që tregon irlandezin që drejton një vajzë drejt tualetit, aty ku edhe viktima pretendon të jetë abuzuar seksualisht.

Nëpërmjet avokatit të saj, vajza ka ngritur akuza ndaj sportistit irlandez teksa pretendohet se McGregor fillimisht i kishte thënë vajzës që të drejtoheshin për në hotelin ku ai po qëndronte dhe më pas pa dëshirën e saj, e kishte detyruar për t’u futur në tualet.

Lexo edhe:

Vajza pretendon se e gjithë skena ishte një kurth i ngritur nga McGregor dhe se në këtë mes ishin përfshirë edhe turprojat e irlandezit të cilët ndihmuan sportistin që ta ndante vajzën nga mikeshat e saj. Sakaq, pas këtij episodi reaguan edhe drejtuesit e Miami Heat dhe të UFC duke deklaruar se do të nisin hetimet e tyre mbi ngjarjen. Kujtojmë se McGregor është akuzuar për sulm seksual edhe në të kaluarën, përkatësisht në vitin 2018 dhe 2021.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...