Featured

Publikohet kalendari i sezonit të ri, Miami risia e Formula 1

Është përcaktuar kalendari i sezonit të ri në Formula 1. Botërori i fundit ishte i jashtëzakonshëm, me Max Verstappen dhe Lewis Hamilton që dhuruan “show” deri në xhiron e fundit të garës së fundit.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Në fund pati festë për pilotin holandez të Red Bull, i cili fitoi titullin e parë në karrierë, ndërsa britaniku i Mercedes do tentojë titullin e tetë në histori (si askush tjetër) sezonin e ri.

Botërori i vitit 2022 do të fillojë me Çmimin e Madh të Bahreinit (18-20 mars) dhe gara e fundit do të zhvillohet Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe (18-20 nëntor).

Në total do të ketë 23 gara, teksa Formula 1 do të zbarkojë për herë të parë edhe në Miami, aty ku Çmimi i madh do të zhvillohet më 6-8 maj.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency