Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eliminatore

Publikohet lista e kundërshtarëve të Shqipërisë, të pranishëm të gjithë “yjet”

Santos publikon listën
Santos publikon listën

Polonia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në rrugëtimin drejt Europianit Gjermani 2024, teksa trajneri portugez Fernando Santos ka publikuar edhe listën e futbollistëve që do të grumbullojë.

Kështu në dispozicion të polakëve do të jenë të gjithë yjet e ekipit si Lewandowski, Zielinski, Piatek, Bednarek, Kiwior, etj.

Lexo edhe:

Rrugëtimi i Polonisë do të nisë më 24 mars në Pragë, ku do të përballet me Republikën Çeke dhe vetëm tri ditë më vonë, do të presë Shqipërinë në Varshavë.

Lista e Polonisë:
PORTIERË: DRAGOWSKI, SKORUPSKI DHE SZCZESNY
MBROJTËS: BEDNAREK, BERESZYNSKI, CASH, DAWIDOWICZ, GUMNY, KARBOWNIK, KIWIOR, PIATKOWSKI
MESFUSHORË: BIELIK, KOZLOWSKI, LEDERMAN, LINETTY, D. SZYMANSKI, S. SZYMANSKI, FRANKOWSKI, KAMINSKI, SKORAS, ZALEWSKI, ZIELINSKI
SULMI: LEWANDOWSKI, PIATEK DHE SWIDERSKI

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Zyrtarizohet lista e Kombëtares së Shqipërisë për sfidën e parë eliminatore të “Euro 2024” kundër Polonisë në Varshavë, më 27 mars. Anis Mehmeti dhe...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...