Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Pulisic: Pioli më bindi t’i bashkohem Milanit, jam gati të jap gjithçka për ngjyrat “kuqezi”

Milani ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Christian Pulisic nuk kishte si e niste më mirë punën me ekipin e ri, se sa në shtëpinë e tij.

Duke folur për shtypin amerikan për transferimin nga Chelsea te Milan, Pulisic u shpreh se dëshiron të japë gjithçka për “kuqezinjtë”.

Lexo edhe:

Jam i lumtur që jam te Milani, dua të jap gjithçka për këtë ekip. Kam folur me Piolin, nuk u desh shumë kohë për t’u transferuar në Milano, vetëm disa biseda. Trajneri më bëri të qartë se donte që unë të isha këtu, ai më kërkoi të isha sa më konkret për të ndihmuar shokët e mi të skuadrës”-deklaroi Pulisic.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...