Futboll

Punon në Kinë, por mendjen në Napoli, gjesti fisnik i kampionit të botës

Italia është një nga vendet europiane më të prekura nga pandemia e Koronavirusit. Spitalet janë mbushur plot e përplot, duke shtuar presionin mbi personelin shëndetësor, që po bën të pamundurën për të shmangur kaosin.

Personazhe të njohura të sportit dhe spektaklit po mundohen t’u qëndrojnë pranë personave në vështirësi, me ndihma ekonmike dhe donacione me pajisje të nevojshme në këto kohë emergjence.

Dikush ka nisur të grumbullojë fonde e ndonjë tjetër ka nxjerrë në ankand fanellat e tij apo ka hequr dorë nga një pjesë e pagës.

Fabio Cannavaro, trajneri aktual i Guangzhou Evergrandes, në Kinë, ka nisur nga vendi gjigant aziatik një furnizim me respiratorë dhe maska, plot 30 mijë, të destinuara për spitalin e Napolit Cotugno, që është tashmë në linjën e parë të luftës ndaj Covid-19 në provincën e Campanias.

Në këtë moment të vështirë për të gjithë Italinë, kampioni i botës në vitin 2006 nuk e harron vendlindjen e tij.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency