Kategoria Superiore

Punonjësit e “Loro Boriçit” dhe trajnerët në protestë për pagat, reagimi i Ademit

Rreth 30 punonjës të stadiumit “Loro Boriçi” dhe të tjerë të fushës sportive “Reshit Rusi”, si edhe trajnerë të akademisë “Vllaznia”, kanë dalë në një protestë, pasi, sipas tyre kanë 5 muaj që nuk marrin pagat, informon “Shkodrasport”. Në ambientet e fushës “Reshit Rusi”, ata dolën duke i kërkuar Bashkisë Shkodër, që i ka në varësi, pagat që kanë muaj pa i marrë. Në mbështetje të tyre, ishte edhe Albert Tuka, Kryetar i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë.

Tuka tha se një fond prej 200 milionë lekësh të vjetër i akorduar nga Këshilli Bashkiak i Shkodrës që në prill të këtij viti, nuk është kaluar nga ana e prefekturës së qarkut Shkodër, duke bërë që punonjësit të mos paguhen prej 5 muajsh.

Në lidhje me këtë çështje ka reaguar edhe kryebashkiakja e Shkodrës, zj. Voltana Ademi, e cila është shprehur: “Shqetësimi është ngritur shumë herë. Situata ku ndodhet bashkia është pak komplekse dhe lidhet me krizën politike. Këshilli Bashkiak ka 3 muaj që nuk merr asnjë vendim. Ka pasur miratim nga Këshilli Bashkiak për alokimin e fondeve. Kjo vendimmarrje nuk është kaluar nga Prefekti i qarkut Shkodër. Duke parë problematikën, i jemi referuar edhe njëherë Këshillit me datën 11 qershor 2019 dhe sot jemi në muajin shtator dhe nuk kemi një shqyrtim apo një vendimmarrje që do të duhet të adresojë paratë e buxhetit. Paratë që ka në dispozicion Bashkia Shkodër janë të mundshme për t’u alokuar, sepse ne i kemi dërguar për miratim. Ajo që kërkohet menjëherë është një vendimmarrje për përdorimin që nuk mund ta realizojë Bashkia Shkodër.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency