Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Pushtimi” i fushës nga tifozët e Espanyol, Pedri: Vrapova më shumë se në ndeshje, kishte frikë!

“Kam vrapuar më shumë se në të gjithë ndeshjen”-kështu e nisi Pedri intervistën për mediet spanjolle, pas sigurimit të titullit kampion të La Liga, në fitoren 2-4 ndaj Espanyol.

Mesfushori i Barcelonës rrëfeu emocionet në momentin që fusha u “pushtua” nga tifozët vendas gjatë festimeve të Barçës.

Lexo edhe: 

“Ne po festonim. Ne nuk donim të mos respektonim askënd, ne gjithmonë festojmë kështu. Në Një pikë dëgjova thirrjet: ‘Vrapo, vrapo’. Dhe vrapova më shpejt se gjatë gjithë ndeshjes. Kishte frikë sepse tuneli ishte i ngushtë dhe të gjithë rrëshqitën. Përveç Carles Naval, delegatit tonë, i cili vazhdoi të ecte sikur të mos kishte ndodhur asgjë”-tha Pedri.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...