Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Pushtimi” i fushës nga tifozët e Espanyol, Pedri: Vrapova më shumë se në ndeshje, kishte frikë!

“Kam vrapuar më shumë se në të gjithë ndeshjen”-kështu e nisi Pedri intervistën për mediet spanjolle, pas sigurimit të titullit kampion të La Liga, në fitoren 2-4 ndaj Espanyol.

Mesfushori i Barcelonës rrëfeu emocionet në momentin që fusha u “pushtua” nga tifozët vendas gjatë festimeve të Barçës.

Lexo edhe: 

“Ne po festonim. Ne nuk donim të mos respektonim askënd, ne gjithmonë festojmë kështu. Në Një pikë dëgjova thirrjet: ‘Vrapo, vrapo’. Dhe vrapova më shpejt se gjatë gjithë ndeshjes. Kishte frikë sepse tuneli ishte i ngushtë dhe të gjithë rrëshqitën. Përveç Carles Naval, delegatit tonë, i cili vazhdoi të ecte sikur të mos kishte ndodhur asgjë”-tha Pedri.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...