Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Puyolit nuk i ngjaj vetëm prej flokëve”, Cucurrella: Skuadra vjen gjithmonë e para

Marc Cucurrella ka përfunduar në qendrën e vëmendjes te Spanja pas episodit në ndeshjen çerekfinale me Gjermaninë. Megjithatë, mbrojtësi i krahut të majtë nuk bezdiset nga vëmendja e tepërt, madje i pyetur për të përbashkëtat me Carles Puyol, theksoi se ai dhe ish-mbrojtësi i famshëm nuk ngjasojnë vetëm prej flokëve, por më tepër prej faktit se japin gjithçka në fushë për kombëtaren.

Lexo edhe:

“Carles është një legjendë e vërtetë, por diçka që do ta kem përgjithmonë të përbashkët me të, është fakti se japim maksimumin në fushë për skuadrën. Unë i njihja shumë mirë pikat e tij të dobëta dhe të forta, për atë skuadra ishte gjithmonë e para.

Edhe kjo është një prej karakteristikave të mia, jam i lumtur që më krahasojnë me një si ai, është një lojtar që ka bërë histori. Shpresoj të kem një karrierë të ngjashme me të tijën”, u shpreh Cucurrella.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...