Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Qazim Laci realizon golin e parë me Ajaccio

Qazim Laci realizon golin e tij të parë me fanellën e Ajaccio. Talenti i kombëtares shqiptare të 21 vjecareve, duket se është ambjentuar shumë shpejt me futbollin francez, madje atij i kanë mjaftuar vetëm tre takime për ta ndalur topin ne rrjete. Në takimin e kategorisë së dytë franceze atë mes Ajaccio dhe Paris Fc, talenti 21-vjecar u aktivizua si zëvendësues në minutën e 66.

Kundërsulm i  shpejtë i Ajaccio dhe Laci tregohet i saktë përpara portës, duke realizuar golin e dytë dhe ate të qetësisë në favor të ekipit të tij. Ky sukses e ngjit Ajaccio në vendin e 5-të në tabelën e klasifikimit, në kuotën e 8 pikëve. Për Qazim Lacin ky gol vlen shumë, pasi rrit shanset e talentit shqiptar per te fituar edhe me shume minuta në ndeshjet e ardhshme. Deri më tani mesfushori i kombëtares shpresa ka arritur të luajë vetëm një ndeshje si titullarë dhe dy here si zëvëndësues.  Ai është huazuar te Ajaccio nga radhët e Olimpiakos, në mënyrë që të ketë më shumë hapsira dhe mundësi aktivizimi.

Lajme të tjera

Francë

Historia mes Paris Saint-Germain dhe Kylian Mbappe duket se ka marrë fund njëherë e përgjithmonë. Trajneri Luis Enrique, vendosi ta zëvendësonte sulmuesin në minutën...

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Featured

Rey Manaj është duke kaluar një nga momentet e tij më të mira bë karrierë. Sulmuesi shqiptar ka gjetur këtë të dielë golin e...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...