Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Qëllimi trofe, Marseille gati “peshkimin” e disa emrave në Ligue 1

Marseille ka nisur nga puna për sezonin e ri, me skuadrën që ka pësuar ndryshime krahasuar nga edicioni i kaluar duke nisur nga stoli.

Ndryshimet nisën me largimin e trajnerit Igor Tudor, me kroatin i cili nuk ia doli për të përmbushur objektivat dhe tani në krye të pankinës është Marcelino Garcia Toral.

Lexo edhe:

Spanjolli i ka idetë e qarta për edicionin e ri, pasi presidenti Longoria i ka bërë me dije skuadrës, por edhe trajnerit se këtë vit kërkon trofe.

Marseille tashmë ka kthyer fokusin nga sulmi, kjo për faktin se e ardhmja e Alxis Sanches mbetet ende e pasigurtë.

Në këtë repart marsejezët disponojnë edhe një element të ri dhe premtues si Vitinha, por tani drejtuesit e nëntë herë kampionëve të Francës kanë nisur kontaktet me dy lojtarë, Folarin Balogun dhe Wissam Ben Yedder.

Ish-sulmuesi i Reims, i rikthyer te Arsenal pas huazimit është emri më i lakuar, kjo pasi londinezët i kanë bërë me dije lojtarit se nuk ka hapësira për të, por është një operacion i cili kushton disi, me kartonin e lojtarit që vlerësohet rreth 30 milionë euro.

Në krahun tjetër, alternativë mbetet edhe kapiteni i Monaco-s, Ben Yedder. Sulmuesi ka hyrë në vitin e fundit të kontratës dhe monegaskët nuk dëshirojnë ta humbasin me parametra zero dhe mund të dakordsohen edhe për 12 milionë euro, por problem i vetëm është mosha e lojtarit, me Ben Yedder i cili aktualisht është 32 vjeç.

Gjithsesi, përpos moshës lojtari ka pasur një marrëdhënie shumë të mirë me golin, ndonëse fokusi kryesor mbetet Balogun.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...