Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Qëndrova pa gjumë”, sakrifica e “luftëtarit” maroken: Luajta me injeksione!

Maroku rezistoi 120 minuta ndaj Spanjës dhe e dërgoi takimin te penalltitë, nëpërmjet të cilave siguroi kualifikimin e parë në histori në çerekfinalet e një Botërori falë goditjeve të sakta dhe pritjeve të portierit Bono.

Sofyan Amrabat është shpirti i këtij Maroku. “Luftëtari” i mesfushës, sakrifikoi për të dhënë kontributin e tij në takimin ndaj skuadrës së Luis Enriques, duke u treguar fenomenal në duelet ndaj kundërshtarëve.

26-vjeçari i Fiorentinës, kishte probleme në shpinë dhe zbriti në fushë me injeksione. “Mbrëmjen përpara ndeshjes qëndrova zgjuar deri në orën 3:00 të mëngjesit bashkë me fizioterapistin tim, pasi po synonim të pamundurën.

Ndaj Spanjës luajta me injeksione, pasi nuk mund t’i lija vetëm shokët dhe vendin tim. Ndihem shumë i lumtur dhe krenar me kualifikimin”, deklaroi i përlotur titullari i “Luanëve të Atlasit”.

Sakrifica iu shpërblye dhe tani do të ketë disa ditë në dispozicion për t’u përgatitur për betejën e radhës, duelin ndaj Portugalisë (e shtunë, 16:00). Nëse Maroku eliminon luzitanët do të kthehej në Kombëtaren e parë afrikane që arrin në gjysmëfinalet e një Kupe Bote.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...