Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Qetësohet Pioli, kapiteni gati për “finalet” me Juven dhe Interin

Milan do të përballet sot në “San Siro” kundër Spezias (18:30), me objektivin për të arritur fitoren e katërt radhazi në kampionat.

Stefano Pioli ka marrë një lajm të mirë ditën e sotme. Alessio Romagnoli ka kaluar koronavirusin, duke rezultuar negativ në tamponin e fundit.

Kapiteni është shëruar dhe nesër do t’i bashkohet skuadrës në stërvitje. Pas Spezias, Milani luan me Juventusin dhe derbin me Interin.

27-vjeçari do të jetë i gatshëm për këto dy takime tepër të rëndësishme për objektivin titull të kuqezinjve.

Pioli po përballet me vështirësi në repartin defensiv, aty ku mungojnë Simon Kjaer dhe Fikayo Tomori për shkaqe dëmtimesh.

Rikthimi i Romagnolit qetëson trajnerin e Milanit, i cili shpreson të ketë sa më shpejt në dispozicion edhe anglezin Tomori.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...