Connect with us

Hi, what are you looking for?

Quiz

Quiz/ Sa mirë e njihni kampionatin francez?

Kampionati francez është padyshim një nga më të bukurit në Europë dhe botë, teksa interesi për të është shtuar ndjeshëm vitet e fundit, pasi yje të shumtë si Neymar, Messi, etj., kanë zgjedhur të luajnë aty.

Por sa mirë e njihni Ligue 1? Më poshtë kemi përgatitur një Quiz me 10 pyetje mbi historinë e kampionatit francez, të do të tregojnë edhe sa njohuri keni mbi të.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...