Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rabiot: Nuk mund të fitosh 11 kundër 12, arbitri bëri shumë “gabime”

Humbja ndaj Inter me rezultatin 0-1, ka bërë që nga “Zonja e Vjetër” të hedhin akuza të forta ndaj arbitrit.

Duke folur për “Sportmediaset” pas kësaj ndeshje, Adrien Rabiot theksoi se “zikaltërit” ishin me 12 lojtarë në fushën e lojës, referuar si lojtar të 12-të arbitrit.

“Është e vështirë të fitosh kur luan 11 kundër 12. Ndeshjen e radhës shpresoj që do kemi arbitër më të mirë, është gjithashtu e rëndësishme të themi kur arbitri bën gabime dhe sipas mendimit tim ky sot kishte shumë gabime.”-theksoi ai.

Ndërsa këtë mendim e ndau edhe në rrjetet sociale, ku e ritheksoi se ajo ndeshje ishte e ndikuar totalisht nga arbitri.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...