Europa League

Radha e Teutës, Laçit dhe Kukësit, kualifikimi nuk është utopi

Pas Partizanit, që dhuroi një paraqitje premtuese në sfidën e parë të Champisn League ndaj skuadrës kampione të Azerbaixhanit, Qarabag, sot edhe radha e Teutës, Laçit dhe Kukësit, për të tentuar një rezultat pozitiv në raundin e parë të Europa League.

Ta parët zbresin në fushë “Djemtë e Detit”, në orën 16:45, në fushën e Ventspils të Letonisë. Në fakt, skuadra e drejtuar nga Bledi Shkëmbi është konsideruar me fat kur u hodh shorti, megjithatë se sa “bujare” janë treguar goglat këtë do ta tregojë vetëm fusha e blertë. Teuta vjen me disa ndryshime të rëndësishme nga sezoni i kaluar, por sulmi gjithsesi do t’i besohet Tomislav Busicit, që duhet të tregojë se dështimi për të spikatur me gola gjatë pjesës së dytë të sezonit të kaluar i faturohet përshtatjes së vonë.

Në orën 17:30, në stadiumin e Laçit, do të nisë takimi Laçi Hapoel Beer Sheva, një sfidë mes të pabarabartësh nëse i referohesh cilësisë së lojtarëve të të dyja skuadrave dhe buxhetit të tyre, por në futboll diferencën e bën impenjimi dhe dëshira për të arritur tek fitorja. Kurbinasit ishin të pafat në short, pasi u vunë përballë një skuadre shumë të fortë, që ka luajtur në grupet e Europa Leagues, ku ka mundur edhe Interin. Gjithsesi, nuk duhet harruar fakti se Laçi është tashmë një eksperiencë në kupat e Europës dje di të bëjë surprizë, sikurse ndodhi me eliminimin e Anorthosis Famagustas sezonin e kaluar.

Skuadra e fundit e Superiores që zbret në fushë këtë të enjte është Kukësi, që luan në transfertë me Debrecenin në orën 19:00. Edhe për verilindorët shorti ka rezultuar i vështirë, megjithatë skuadra e Ernest Gjokës ka udhëtuar drejt Hungarisë me besimin se mund t’ia dalë mbanë të shkëpusë një rezultat pozitiv në takimin e parë. Kukësi ka ruajtur përgjithësisht bërthamën e skuadrës që mbylli sezonin, por ka humbur Melon (Partizani) apo Reginaldon (Shaktjor Karagandi, Kazakistan), që kanë qenë pjesë shumë të rëndësishme të formacionit. Mungojnë afrimet e mëdha, por me lojtarë të tillë me eksperiencë si Valdet Rama apo Vasil Shkurtaj, pa lënë mënjanë Rrumbullakun, Cuculin apo kapitenin Musolli, çdo gjë është e mundur.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency