Serie A

Radu refuzon ftesën e Inzaghit, rinovon për dy sezone me Lazion

Mbrojtësi rumun Stefan Radu ka refuzuar ftesën e Simne Inzaghit për t’iu bashkuar te Interi dhe i ka premtuar besnikëri Lazios, pasi ka pranuar ofertën e re të bardhekaltërve, për të rinovuar deri në verën e 2023-shit.

Mbrojtësi 35-vjeçar ishte futbollist i lirë, pasi i kishte përfunduar kontrata me kryeqytetasit dhe Inter ishte vënë në lëvizje për ta transferuar në Milano me parametra zero, atje ku do të ishte rezerva e parë e dyshes Skriniar-Bastoni, anësorët titullarë të mbrojtjes me tre.

Megjithatë mbrojtësi rumun, që është pjesë e Lazios që prej verës së 2008-ës, ka vendosur të rinovojë edhe për dy vite të tjera me bardhekaltrit, për ta çuar në 15 vite periudhën me fanellën e kryeqytetasve.

Futbollisti rumun numëron plot 412 ndeshje me klubin italian të Lazios dhe 8 gola të shënuar, teksa në dy vitet e ardhshme do të provojë të rritë edhe më shumë këto numra.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency