Premier League

Rafa Benitez, i përzgjedhuri i Everton për stolin!

Everton ka gjetur trajnerin e duhur për të marrë trashëgiminë e Carlo Ancelottit, që u kthye në stolin e Realit të Madridit. Sipas tabloidit anglez Mirror, janë orë vendimtare për kalimin e Rafael Benitez në krye të stolit të “Toffees”. Gjatë fundjavës takimet me përfaqësuesit e teknikut spanjoll janë intensifikuar dhe akordi mund të bëhet i ditur në ditët në vijim. Rafa Benitez është në pole position ndaj Pellegrinit, dhe Nuno Espirito Santo , emrat e tjerë që ishin përmendur për stolin e Everton.

Për ish trajnerin e Napolit bëhet fjalë për një rikthim në Premier League, kampionat ku ka drejtuar Newcastle në sezonet 2016-209, Chelsean në 2012-2013 dhe padyshim edhe Liverpulin nga viti 2004 e deri në 2010. Ka qenë pikërisht e kaluara e tij në krahun e rivalëve të mëdhenj ndërqytetas që ka kushtëzuar pakënaqësi te disa grupime tifozësh, por Farhad Moshiri, pronari i klubit të Everton, nuk është se është ndikuar, pasi ka vendosur të ecë përpara në rrugën e tij, duke e konsideruar Benitez si njeriun e duhur për të marrë trashëgiminë e Ancelotti-t.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency