Tenis

Rafa Nadal në klubin e legjendave, 1000 fitore në karrierë

Nuk mund të kishte vend më të mirë se Parisi për të arritur 1000 fitore në karrierë (e para në vitin 2002). Rafa Nadal u mundua shumë për të mposhtur shokun e tij, Feliciano Lopez, në një duel që zgjati 2 orë e 39 minuta lojë. Tenisti nga Mallorca kaloi në raundin e dytë të turneut Paris Bercy dhe u bë lojtari i katërt që arriti një numër katërshifror fitoresh në turnetë ATP. Më mirë se ai kanë bërë vetëm Jimmy Connors, Roger Federer dhe i madhi Ivan Lendl.

Ndeshja kundër Feliciano Lopez nuk ishte formalitet. Pavarërisht se tenisti që kishte përballë ishte 39 vjec, mbetej rival i respektuar. Njihen mirë me njëri-tjetrin, madje janë miq.

Nadal e nisi keq përballjen, duke u thyer në shërbim që në game-n e parë e për rrjedhojë e humbi setin hapës 4-6. Edhe më i ekulibruar seti i dytë, të cilin Nadal e fitoi me vështirësi në “tiebreak” 7-5.

Në setin e final, Nadalit i mjaftoi game i parë i fituar me shërbimet e kundërshtarit, për ta mbyllur 6-4 dhe të gjithë ndeshjen 2-1 me sete. Në raundit e dytë Nadal do të përballet me australian Jordan Thompson.

1000 fitore në karrierë! Një moment historik dhe i jashtëzakonshëm në Paris, në qytetit më të dashur për spanjollin, pasi aty ka fituar plot 13 herë Roland Garros (i fundit, 11 tetorin e kaluar).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency