Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Rafael Leao pranë rinovimit, pagë 6.5 milionë dhe klauzolë…

Në mediet italiane, përveç përditësimeve në lidhje me gjendjen fizike të Rafael Leaos, po flitet dhe për një rinovim të 23-vjeçarit portugez me Milanin. Disa ditë përpara ndeshjes me Lazion, nga burimet pranë “Casa Milan” thuhet se është diskutuar midis drejtuesve kuqezinj dhe përfaqësues të vetë lojtarit.

Portugezi duket se është gati të zgjasë bashkëpunimin me Milanin deri në verën e vitit 2028, me një pagë i cila mund të arrijë shifrën e 6.5 milionë eurove, plus bonuset. Në rast të nënshkrimit të kësaj kontrate, klauzola e sulmuesit do të arrijë shifrën e 150 milionë eurove.

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...