Formula 1

Raikkonen dominon ditën e tretë të provave parasezonale

Kur kanë mbetur edhe disa ditë nga starti i sezonit të ri të Formulës, skuadrat kanë filluar testet zyrtare parasezonale në pistën e Montmelos, në Barcelonë.

Pas dy ditëve të para, që u dominuan fillimisht nga Sebastian Vettel dhe më pas nga Leclerc, të dy pilotë të Ferrarit, dita e tretë u mbyll nën siglën e një ish piloti të skuadrës italiane.

Bëhet fjalë për Kimi Raikkonen, i cili tashmë garon me skuadrën e Alfa Romeos dhe sot tregoi se do të jetë një rival i fortë për të gjithë kundërshtarët.

Finlandezi regjistroi kohën më të mirë 1’17″762, duke lënë pas vetes gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vettel dhe patriotin e tij, Valteri Botas, që garon me Mercedesin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency